• partnerzy serwisu

PRINZ Polska sp. z o.o.

  • ul. Tulipanowa 4
    60-175 POZNAŃ
    woj. wielkopolskie
  • tel. 61 863 80 88 (98)
  • faks 61 863 80 99

Firma PRINZ GmbH & Co KG z siedzibą w Loosdorf w Austrii powstała w 1947 roku. Specjalizuje się m.in. w produkcji kompletnego asortymentu maszyn do cięcia murów w technice widiowej oraz diamentowej. Działalność firmy obejmuje również technologię zakładania izolacji poziomej w istniejących budynkach metodą cięcia, co gwarantuje zabezpieczenie przed wilgocią kapilarną. PRINZ Polska od 1996 roku, za pośrednictwem firm partnerskich, świadczy ww. usługi na terenie całej Polski, oferując również sprzęt, materiały izolacyjne i pełen serwis.


 "Na terenie całej Polski posiadamy przeszkolony oraz wyposażony w specjalistyczny sprzęt personel, który fachowo i solidnie wykona wszelkie prace związane z hydroizolacją i osuszeniem budynku. Gwarantujemy, że po wykonaniu izolacji poziomej metodą PRINZ, problem związany z wilgocią podciągającą z gruntu nie powróci do końca trwałości technicznej obiektu."

 

Maciej Nowak, Prezes PRINZ Polska sp. z o.o.

 

 W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie


Osuszanie budynków metodą cięcia

Osuszanie murów w technologii PRINZ to 100% gwarancji pozbycia się problemu wilgoci podciągającej kapilarnie w domach jednorodzinnych, kamienicach, a także obiektach zabytkowych.

PRINZ Polska oferuje osuszanie ścian budynków metodą podcinania i zakładanie nowej hydroizolacji poziomej w istniejących murach. Wprowadzenie nowej warstwy izolacji przeciwwilgociowej powoduje trwałe i całkowite przerwanie podciągania kapilarnego.

Przebieg prac
Osuszanie budynku jest wykonywane w następujący sposób:
■ badania diagnostyczne określające przyczynę zawilgocenia oraz decydujące o doborze właściwych narzędzi i sposobu wykonania podcięcia
■ ustalenie istniejących przewodów i innych przeszkód, odkrycie spoiny roboczej w murze ceglanym
■ cięcie ściany ręczną lub samojezdną piłą łańcuchową (w murach ceglanych) lub elektrohydrauliczną maszyną z liną diamentową (w ścianach betonowych i kamiennych); maks. grubość ciętej ściany wynosi 1,3 m przy zastosowaniu piły łańcuchowej lub jest nieograniczona przy użyciu maszyny z liną diamentową; cięcie wykonuje się odcinkami długości ok. 1 m
■ przygotowanie szczeliny szerokości 8-12 mm pod izolację
■ ułożenie płyt izolacyjnych z 10 cm zakładami – biała folia poliestrowa zbrojona włóknem szklanym (gr. 1,2 lub 1,5 mm, szer. 1,0 m) oraz czarna folia polietylenowa PE-HD (gr. 2,0 mm, szer. 1,0 m) w postaci sztywnych arkuszy odcinanych z rolki
■ wbicie systemowych klinów maks. co 25 cm na całym przekroju muru, które zabezpieczają przed osiadaniem ścian budynku; certyfikowane kliny z poliwęglanu wytrzymują obciążenie min. 500 kg/cm2. Każdy oryginalny, czarny lub ciemnoszary klin posiada wytłoczony znak PRINZ, gwarantujący odpowiednią wytrzymałość mechaniczną oraz chemiczną
■ zamknięcie szczeliny zaprawą ze wszystkich stron z pozostawieniem otworów pomiędzy każdym rzędem klinów, do końcowego wypełnienia szczeliny
■ wtłoczenie pod ciśnieniem 5 bar zaprawy do szczeliny z izolacją w celu zapewnienia szczelności wykończenia; środek pomocniczy dodawany do zaprawy cementowej powoduje jej lekkie pęcznienie przy zastyganiu oraz zwiększa jej płynność przy wtłaczaniu, co prowadzi do łatwiejszego wypełnienia wszelkich ubytków w murze.

Odpowiednio dobrana prędkość liniowa narzędzi tnących oraz wolne posuwy cięcia nie powodują większych drgań. Ułożenie i wykończenie nowej poziomej hydroizolacji w budynku o powierzchni cięcia ścian 20 m2 wykonuje się przy prędkości ok. 0,8 m2/h w ciągu ok. 3 dni.
Cięcie odcinkami metrowymi oraz odpowiednie klinowanie budynku całkowicie zapobiega jego osiadaniu, dzięki czemu nie zostaje naruszona statyka budynku.

Metoda PRINZ zapewnia całkowite bezpieczeństwo dla każdej budowli. W przeciwieństwie do konkurencyjnych metod osuszania, na technologię PRINZ nie mają wpływu takie czynniki jak zakłócenia elektromagnetyczne czy brak zasilania. Nie występuje również konieczność wykonywania późniejszych badań serwisowych czy pomiarów stanu zawilgocenia ścian. Dodatkowym atutem osuszania murów metodą PRINZ jest szybkość i sprawność wykonywanej usługi. Koszt wykonania nowej hydroizolacji poziomej obliczany jest na m² izolowanej powierzchni muru, bez względu na stopień zawilgocenia czy grubość muru.

prinz, osuszanie budynków, cięcie ściany, samojezdna piła łańcuchowa PMS

1. Cięcie ściany samojezdną piłą łańcuchową PMS

prinz, osuszanie budynków, płyta izolacyjna PE-HD

2. Wkładanie płyty izolacyjnej PE-HD

prinz, osuszanie budynków, wbijanie klinów przeciw osiadaniu ścian

3. Wbijanie klinów zapobiegających osiadaniu ścian

prinz, osuszanie budynków, wtłączanie pod ciśnieniem zaprawy cementowej

4. Wtłaczanie pod ciśnieniem zaprawy cementowej

© Copyright by Wydawnictwo Polskie Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. 2018-2020

Publikowane artykuły prezentują stanowiska, opinie i poglądy ich Autorów

Produkty (0)